Mis on 3D printimine?

3D-printimine on 3D-printeriga CAD-failist kolmemõõtmelise detaili valmistamine. 3D-printimist kasutatakse peamiselt toodete kiirprototüüpimiseks, valuvormide testimiseks või valmistamiseks, visuaalsete mudelite valmistamiseks ning juba valmistoodete tegemisel.

Vaata meie portfooliot.

Põhilised 3D-printimise tehnoloogiad

  • FDM 3D-Printimine (fused deposition modeling) – detailide loomine plastiktraati ehk filamenti ümber sulatades.
  • SLS 3D-Printimine (selective laser sintering) – detailide loomine liites kokku mikroskoopilisi pulbriosakesi.
  • SLA 3D-Printimine (stereolitography) – detailide loomine kõvendades laseriga vedelplaste.
 FDMSLSSLA
Kvaliteet KeskmineKõrgeVäga kõrge
TugistruktuuridKeeruline eemaldadaEi vaja tugistruktuureLihtne eemaldada
MaterjalivalikSuurVäikeKeskmine
HindMadalKõrgeKõrge

Kus 3D-printimist rakendada?

  • Uute toodete kiirprototüüpimine – soodne ning kiire lahendus, kui on soov testida uue toote disaini ning funktsionaalsust.
  • Vormid – saab testida nii vormide sobivust kui ka valmistada küünalde, seepide ja šokolaadivormide jaoks erinevaid kujundeid.
  • Visuaalsed mudelid / maketid – võimalik valmistada täpselt ning kiirelt arhitektuurilisi, tehnoloogilisi või niisama visuaalselt kenasid makette.
  • Varuosad – kallite paranduste ning varuosade asemel saab detaile parandada soodsamalt, 3D-printides välja ainult vajalik detail / parandus.
  • Lõpptooted – kui kvaliteet ning materjali omadused on juba lõpptootesse sobivad, saab 3D-printimist rakendada ka lõplikute detailide valmistamiseks.
  • Auhinnad ning meened – erikujulised auhinnad, võtmehoidjad ning meened saavad läbi 3D-printimise täiesti uue ning personaliseeritud kuju.

Meie 3D printerid

FDM tehnoloogia 3D-printeritena kasutame Euroopas toodetud Zortrax M200, M300, M300+ ning Witbox 2 3D-printereid. Materjalidena prindime laia värvivaliku juures peamiselt ABS ja ULTRAT (ABS + PC) plastikuid, mis on omadustelt tugevad ning hõlpsasti töödeldavad. Lisaks ABS tüüpi plastidele on võimalik 3D-printida ka PLA, HIPS, PCABS, PET, WOOD (30%), ASA, ESD jms plastikuid. Eesti üks suurim printeripark võimaldab meil pakkuda soodsat seeriatootmist ning kiiret tarneaega.

SLA tehnoloogia 3D-printerina kasutame kõrgkvaliteetset Formlabs Form 2 3D-printerit, mille täpsus on ligi 4x kõrgem kui tavaliste FDM 3D-printerite puhul. SLA tehnoloogia tagab äärmise täpsuse just detailsemate pisidetailide puhul. Peamiselt kasutame SLA 3D-printerit erinevate peenmehhaanika detailide ning kvaliteetsete ehete seeriatootmiseks. Materjali – ja värvivalik on küll väiksem kui FDM 3D-printimise puhul.

KUI TEKKIS HUVI 3D-PRINTIMISE VASTU, KIRJUTA MEILE INFO@3DKODA.COM